فرماندار شهرستان بینالود
حمیدرضا ضیائی رحیمیان
فرماندار شهرستان بینالود

    .     .     .
۱۴۰۱/۰۲/۲۰

استاندار خراسان رضوی اقتصاد زیارت را از اولویت ومزیت های مهم استان دانست

استاندار خراسان رضوی مزیت اقتصادی استان وکشورحرم مطهرحضرت رضا (ع) است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛  یعقوبعلی نظری در همایش ائمه جمعه  استان  با تاکید بر تقویت اقتصاد زیارت ادامه داد: وجود مضجع شریف امام رضا (ع) ظرفیتی قوی برای استان و کشور است که مغفول مانده است و باید در همه بخش‌ها از این ظرفیت استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی گفت: برای رشد اقتصاد در استان مقرر شده است جریان اقتصادی راه اندازی شود و گره‌های خاص در واحدهای اقتصادی مختلف به صورت موردی مورد بررسی قرار گیرد.
نظری افزود: مساله اقتصاد استان نداشتن راهبرد استانی در خصوص اقتصاد است از این رو مزیتها و مساله های اقتصادی استان مشخص شد و اهداف عملیاتی بر اساس آنها تعریف شد.
وی ادامه داد: همچنین در استان قرارگاه مشترک حمایت و پشتیبانی از فعالیتهای اقتصادی با مشارکت حاکمیت و بخش خصوصی فعال شد و هم‌اینک در حوزه اقتصاد وارد پیاده سازی و تحقق اهداف شده ایم.
استاندار خراسان رضوی با بیان این که برای تحقق اهداف اقتصادی باید زیرساختهای مناسب در استان وجود داشته باشد افزود: از لحاظ زیرساختی در استان مشکلاتی وجود دارد که برنامه های روشنی برای رفع این مشکلات وجود دارد و برای تحقق اهداف اقتصادی برش چهار ساله تعریف شد.
نظری افزود: بر این اساس مقرر شد در سال ۱۴۰۱، خراسان رضوی به رشد اقتصادی ۷.۲ درصد برسد و برای تحقق آن ۱۸۵ هزار میلیارد تومان پول نیاز است که هشت قرارگاه از جمله قرارگاه اقتصاد زیارت، اقتصاد زیرساخت و انرژی، اقتصاد دانش‌بنیان، اقتصاد تجارت، صنعت و معدن تشکیل شده است.
وی ادامه داد: زمینه اختصاص منابع لازم برای تحقق اهداف اقتصادی نیز مشخص شده و بانکهای استان در سال جاری برای این حرکت اقتصادی ۵۵ هزار میلیارد تومان باید تامین کنند و بخش خصوصی نیز ۶۰ هزار میلیارد تومان باید سرمایه‌گذاری کند و با ریل‌گذاری مناسب در استان شاهد تحقق اهداف اقتصادی باشیم.
در استان شاهد تحقق اهداف اقتصادی باشیم.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۷۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان