فرماندار شهرستان بینالود
حمیدرضا ضیائی رحیمیان
فرماندار شهرستان بینالود

    .     .     .
منشور اخلاقی وزارت کشور
 
وزارت کشور به عنوان یکی از بازوهای اعمال حکومت دولت در سراسر کشور ،بمنظور انجام بهینه ماموریتهای ذاتی خود که همانا حفظ نظم و امنیت و تثبیت سیاست داخلی دولت میباشد از اصول ذیل پیروی می نماید
 
1- التزام به اخلاق اسلامی
 
2-وظیفه شناسی
 
3- مردم مداری
 
4-قانون محوری

*کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با الگو قراردادن سیره و روش پیشوایان دین،خود را ملتزم به رعایت کلیه شئونات اسلامی می دانند .

*کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح با آگاهی از فلسفه و آرمانهای منیع انقلاب اسلامی تمام توان خود را در فعلیت بخشیدن به این اهداف بکار می بندند.

*کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح بادراک حساسیت وظایف محوله از تمامی توان و امکانات موجود در راستای انجام مطلوب وظایف خود بهره جسته و در این راه از خداوند متعال یاری می جویند.

*کارکنان وزارت کشور با آگاهی از تاثیر نحوه انجام وظایف بر عملکرد کلی دستگاه هیچگونه کم کاری و تسامح را نپذیرفته ودر جهت انجام بهتر وظایف به پرورش توانایی ها و دانش خود می پردازند و کلام امام علی (ع) را مبنی بر عدم تساوی دو روز مسلمان سرمشق خود قرار می دهند .

*کارکنان وزارت کشور در تمامی سطوح خود را موظف به رعایت نظم و انظباط دانسته و وظایف خود را با اتکاء به اصل مدیریتی 'همواره راه بهتری برای انجام دادن کارها وجود دارد ' انجام میدهند.

*کارکنان وزارت کشور با اعتقاد به اینکه مردم ،حاکمان اصلی حکومتها هستند،تمامی امکانات خود را به منظور ارائه خدمات مطلوب و پاسخگوئی به نیازهای مردم بسیج نموده ودر مواجهه با ارباب رجوع اصل اخلاقی 'خرد در بینش ،مدارا درروش و کرامت در منش 'را به کار می بندند و خشنودی خداوند را در خشنود نمودن خلق خدا جستجو می کنند.

*کارکنان وزارت کشور همواره آمادگی دارند تا راهنمایی های لازم به هنگام و دقیق را به ارباب رجوع ارائه نمایند و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سریعترین زمان ممکن انجام دهند.

*کارکنان وزارت کشور در کلیه سطوح،در چارچوب قوانین و مقررات رفتار نموده و از هر نوع عدول از قوانین پرهیز نموده و با کلیه اشکال تخلف برخورد می نمایند و در این راه از فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیروی می نمایند.
 
 
ستاد اجرایی طرح تکریم مردم و ارباب رجوع وزارت کشور
 
منشور اخلاقی فرمانداری شهرستان طرقبه شاندیز
 
فرمانداری شهرستان طرقبه شاندیز بعنوان بالاترین دستگاه نظارتی در سطح شهرستان در جهت اعمال حاکمیت به منظور انجام بهینه مأموریتهای ذاتی خود که همانا حفظ نظم و امنیت و تثبیت سایتهای داخلی دولت می باشد از اصول ذیل پیروی می نماید. لذا ما کارکنان فرمانداری شهرستان در همه سطوح خود را موظف و متعهد به رعایت اصول و معیارهای مورد اشاره در جهت ارتقاء ارزشهای متعالی و معیارهای اخلاقی میدانیم.

1- التزام به اخلاق اسلامی

2- وظیفه شناسی

3- مردم مداری

4- قانون محوری

 
-در تمامی سطوح با باور به فرهنگ دینی و الگو قراردادن سیره و روش پیشوایان دین و فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) خود را ملزم به رعایت کلیه شئونات اسلامی می دانیم.

-در تمامی سطوح با آگاهی از فلسفه و آرمانهای منیع انقلاب اسلامی ((فرمایشات گوهر بار بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ( رضوان الله تعالی علیه ) تمام توان خود را در تحقق بخشیدن به این اهداف بکار می بندیم.

-با اعتقاد و پایبندی به ارزش های اخلاقی در ارتباطات و تعاملات فردی و سازمانی ((مراجعین ، همکاران )) با توجه به اصل صمیمیت صداقت و صراحت تمام امکانات و توان خود را در جهت خشنودی خداوند به کار می گیریم .

-در تمامی سطوح با درک حساسیت وظائف محوله ضمن پایبندی به فرهنگ کار و تلاش در جهت خدمت به صاحبان اصلی انقلاب (مردم) هیچگونه کم کاری وتسامح را نپذیرفته و به منظور انجام مطلوب وظایف با ارتقاء و توسعه توانائی ها و دانش خود در این راه به یاری خداوند متعال محکم و استوار گام برمیداریم.

- در تمامی سطوح خود را موظف به رعایت نظم ، انظباط و پیراستگی محیط کار و آراستگی ظاهری ((رعایت فرهنگ عفاف و حجاب ))مطابق با فرهنگ اصیل اسلامی می دانیم .

-همواره آمادگی داریم تا راهنماییهای لازم ، به هنگام و دقیق را به ارباب رجوع ارائه نمائیم و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سریعترین زمان ممکن به انجام رسانیم.

-در تمامی سطوح ، در چارچوب قوانین و مقررات رفتار نموده و از هر گونه عدول از قوانین پرهیز نموده و در این راه از فریضه امر به معروف و نهی از منکر پیروی می نمائیم.
 
 

 
کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان