فرماندار شهرستان بینالود
سید حسن حسینی

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۲/۲۲

استاندار خراسان رضوی:

اتاق بازرگانی در اجرای مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی مشارکت کند

استاندار خراسان رضوی گفت: اتاق بازرگانی ایران با تقسیم بندی مناطق مختلف کشور و فعال کردن شرکت های بخش خصوصی، در اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی، فرهنگی مشارکت کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی در نشست بررسی طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار که با حضور رئیس اتاق بازرگانی ایران در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به دنبال توانمندسازی جوامع محلی و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان تحصیل کرده در مناطق مختلف استان هستیم.
وی افزود: در قالب مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و به همت معین های اقتصاد مقاومتی، کارگاه های آموزشی راه اندازی کسب و کار با هدف توانمندسازی مردم و شکل گیری ادبیات مشترک به لحاظ توسعه روستایی برگزار خواهد شد. 
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه کشور را باید با شرکت های آن اداره کرد نه با نظام دیوان سالار تصریح کرد: اتاق بازرگانی ایران با تقسیم بندی مناطق مختلف کشور و فعال کردن شرکت های بخش خصوصی، در اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی مشارکت کند. 
وی اظهار کرد: مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی و طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار هدف مشترکی تحت عنوان توانمندسازی جوامع محلی را دنبال می کنند که امیدواریم با هم افزایی، زمینه تحقق بیش از پیش این مهم فراهم شود. 
رئیس اتاق بازرگانی ایران هم در این نشست، با بیان اینکه پرداخت یارانه نتیجه پایداری در اقتصاد خانوار ندارد، گفت: به نظر می رسد که باید از سیاست پرداخت یارانه دوری کرد و به سمت توانمندسازی مردم حرکت کرد تا اقشار مختلف جامعه از هرگونه یارانه دولتی بی نیاز شوند. 
غلامحسین شافعی افزود: در صورت موافقت با طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار، این مدل را با هدف توانمندسازی مردم و مبتنی بر تجربه موفق قبلی، در شهرستان گناباد اجرایی خواهیم کرد. 
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اثرات طرح توسعه پایدار روستایی جامعه نیکوکاری ابرار، انسجام اجتماعی بوده است، تصریح کرد: جامعه نیکوکاری ابرار با حمایت هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ایران و به منظور انجام رسالت اجتماعی این تشکل بخش خصوصی تشکیل شد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی باعث امیدآفرینی در جامعه شده است، گفت: از زمانی که اجرای این طرح آغاز شده، مردم به آینده امیدوارتر شده اند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۳۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان