فرماندار شهرستان بینالود
سید حسن حسینی

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۱/۱۸

استاندار خراسان رضوی :ساخت کشوردر گرو تربیت نیروی انسانی توسعه گراست

ساخت کشوردر گرو تربیت نیروی انسانی توسعه گراست/نگاه سیاسی به مدل توسعه اقتصادی نداریم

استاندار خراسان رضوی گفت: ساخت کشور فقط توسعه زیرساخت ها نیست بلکه این توسعه در گرو تربیت نیروی انسانی توانمند، توسعه گرا و دارای ریسک پذیری بالاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بینالود(طرقبه شاندیز) علیرضا رزم حسینی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان بینالود(طرقبه – شاندیز) افزود: تا کنون در حوزه عمرانی و زیرساختی طی چند دهه انقلاب اقدامات بسیار ارزشمندی انجام شده و تقریبا در تمام سطح کشور این زیربناها درسطح خوبی وجود دارد.

 نماینده عالی دولت در استان خراسان رضوی عنوان کرد : اما اگر می خواهیم شهرها و روستاهای ما آبادتر و اقتصاد و معیشت مردم بهبود یابد ، باید مجاهدین اقتصادی را تکریم کنیم و به آن ها احترام بگذاریم. و از مدیران توسعه گرا و ظرفیت و توانمندی آنان بهره گیریم.

وی با بیان اینکه از جمله مشکلات در مسیر توسعه اقتصادی دیوان سالاری حاکم بر اقتصاد و دولتی بودن آن است ، گفت: از این رو تلاش ما بر آن است که به شیوه ای متفاوت استان را اداره کنیم، مدلی که در استان کرمان در سطحی محدودتر اجرا شد و موفق بود و امید است اینک با هماهنگی و همدلی همه بخش ها  در خراسان رضوی پیاده و اجرا کنیم.
وی با تاکید بر اینکه باید در آستانه دهه پنجم انقلاب کشور را به گونه ای دیگر مدیریت کنیم، تصریح کرد: این مدل هم الگوی اقتصاد مقاومتی ومشارکت جدی و گسترده مردم است. در این مدل که در قالب مثلث توسعه اقتصادی با سه رکن طراحی شده، یک رکن اصلی سرمایه گذاران و کارآفرینان و از دیدگاه دینی ما این افراد مجاهد اقتصادی هستند و همانگونه که دیگر مجاهدان در راه خدا تکریم می شوند باید سرمایه گذاران و کارآفرینان این مجاهدان اقتصادی را تکریم کرد و موانع را از پیش پای آنان برداشت.

استاندار خراسان رضوی در ادامه افزود: باید توجه داشت که اصل بر برائت و احترام این افراد است و نمی توان به صرف اینکه یکی خطایی کرده با همه برخورد ناشایست داشت ضمن آنکه اگر سرمایه گذاری خطا کند، دستگاه قضا بر اساس قوانین با او  برخورد می کند.

 وی سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان به عرصه اقتصاد آن هم در این شرایط را همانند دوران دفاع مقدس، جهاد دانست و افزود : این حضور آنان به توسعه اشتغال جوانان و رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم می انجامد 


منبع : زیرپرتال فرمانداری بینالود
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۶۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان